• Jelentkezés - 2025. január 30. 20:00 •
Gyakran ismételt kérdések
Hogyan kezdjek neki?
Először is össze kell gyűjteni egy csoportot (minimum 15 diák) egy, vagy akár több intézményen/egyesületen belül. Fontos, hogy a kísérő pedagógusok egyikének rendelkeznie kell a MAKETUSZ által meghirdetett „kerékpáros vándortábor-vezető” akkreditált pedagógus képesítéssel.
Milyen díjazással jár a táborvezetés?
A képesítéssel rendelkező táborvezető turnusonként bruttó 150 000 Ft-ot és teljes ellátást kap. További egy fő kísérő regisztrálható még, aki szintén teljes ellátásban részesül, illetve ha ő is elvégezte a képzést, akkor ő is megkapja a táborvezetői díjat, amennyiben teljesülnek a jelentkezési felhívásban rögzítettek. A teljes ellátás nem tartalmazza az idegenforgalmi adó (IFA) összegének megfizetését, amely a 18 éven felüli személyek után a táborozás helyszínén, készpénzben fizetendő, és mértékére az illetékes települési önkormányzat rendelete az irányadó.
Csak a képzéssel rendelkező táborvezetők kapnak megbízási díjat?
Igen. Azokat a táborvezetőket támogatjuk megbízási díjjal, akik elvégzik a kerékpáros vándortábor-vezető akkreditált pedagógus továbbképzést, és jelentkeznek vándortáborra táborvezető pedagógusként, turnusonként legfeljebb 2 fő, amennyiben a jelentkezési felhívásban rögzítettek teljesülnek.
Csak a szervező pedagógus kap táborvezetési díjat, vagy a többi felnőtt kísérő is?
A pályázati feltételekben meghatározott kísérő (2 fő) ingyenesen vesz részt a túrán. Aki közülük elvégezte a kerékpáros vándortábor-vezető akkreditált pedagógus továbbképzést, bruttó 150 000 Ft táborvezetői díjat kap. A képzésben részt nem vevők is lehetnek kísérők, de ők díjazást nem kapnak, és ha a meghatározott maximális kísérők számán (2 fő) felül vannak, nekik az ellátásért is fizetniük kell.
Jelentkezhet-e csoport olyan pedagógus vezetésével, aki nem végezte el a kerékpáros vándortábor-vezető akkreditált pedagógus-továbbképzést?
Nem, a csoportot kísérő felnőttek közül legalább egynek képzett pedagógusnak kell lennie.
Jelentkezhet-e egy fő a vándortáborokra?
Amennyiben egy-egy diák szeretne kerékpáros vándortáborba jelentkezni, több megoldás lehetséges: keressenek egy olyan közeli iskolát vagy jelentkezésre jogosult civil szervezetet, akik indítanak tábort, vagy jelentkezzenek az Egyéni jelentkezői adatlapon.
Csak ugyanabban az iskolában tanuló gyerekekből szervezhető csoport?
Nem, a jelentkezésnek nem feltétele, hogy a résztvevők egy intézménybe járjanak.
Lehet-e saját kerékpárt hozni?
Igen. A kerékpárnak alkalmasnak kell lennie az egyhetes vándortáborra (fékek, gumik, hajtás állapota), megfelelő méretű belső gumit kell hozni hozzá, ill. a csomagtartójának kompatibilisnek kell lennie az Ortlieb Classic hátsó táskákkal. A regisztrációkor jelezni kell a saját kerékpárral érkezőket.
Milyen indulási dátummal jelentkezhetek csoportommal a vándortáborra?
Június közepe és augusztus vége között indulnak vándortáborok. A jelentkezési folyamatban az útvonal kiválasztása után jelölhető meg a preferált indulási időpont.
Milyen hosszú a vándortábor?
Mindegyik tábor egyhetes, azaz 7 nap, 6 éjszaka időtartamú.
Melyik korosztály számára ajánlott a vándortáborozás?
Általános iskola felső tagozatosait (5-8. osztály), középiskolásokat, szakképző intézetek tanulóit várjuk a vándortáborokra. Minden útvonalunk úgy lett kialakítva, hogy a megjelölt korosztályok számára teljesíthető legyen, kivétel Székelyföld, ahol csak 14. életévét betöltött fiatalt tudunk fogadni a romániai közlekedési szabályozások miatt.
A táborba kérjük, ne jöjjenek 140 cm és/vagy 35 kg alatti gyerekek. Ha a túrakísérő „méreten aluli”, vagy akár a csoport biztonságos haladását hátráltató résztvevőt talál a csoportban a bejárótúra alatt (érkezés utáni túra), őt hazaküldheti.
A csomagok szállítása biztosított a szálláshelyek között?
Igen, az egyes szálláshelyek között fejenként egy csomag szállítását a szervezők biztosítják az alábbi útvonalakon: Bükk–Aggteleki-hegység, Déli-Bakony, Őrség, Székelyföld, Zemplén. A részvevőknek itt célszerű egy kis hátizsákot hozni a napközben szükséges eszközök szállításához.
A többi útvonalon nincs csomagszállítás a szálláshelyek között, de a vízálló, nagyon praktikus túratáskákat mi adjuk.
Milyen adminisztrációs feladataim vannak?
- Minden szülővel ki kell töltetni egy egészségügyi nyilatkozatot (a kitöltés és aláírás ideje nem lehet korábbi, mint a tábor indulási napja előtti 4. nap), melyet a táborba papír formájában kell elhozni. A szülőkkel ezen felül ki kell töltetni egy adatkezelési nyilatkozatotis, de az adatkezelésről a felnőtt kísérőknek is nyilatkozniuk kell.
- A turnus végén a táborvezetőknek minőségbiztosítási jelentést, illetve beszámolót kell írni és hozzá minimum 5 db fényképet elektronikusan csatolni.
- 2020. január 1-től a kereskedelmi szálláshelyeknek be kell jelenteniük a vendégeket az NTAK rendszerbe, ehhez szükség lesz a résztvevők személyes adataira, amelyet szintén készítsenek elő egy táblázatban, és kinyomtatva adják oda mindig az aktuális szállásadónak. Az egyes szállások különböző formátumban kérik az adatokat, erről az adott tájegység útvonalfelelőse fog tájékoztatást adni. A szállások igénybevételéhez a résztvevők igazolványára is szükség van.
- A részben vagy egészben külföldön vezető túráinkon szülői nyilatkozat szükséges arra vonatkozóan, hogy a pedagógus kiviheti külföldre a diákokat, illetve elvárjuk az Európai Egészségbiztosítási Kártya kiváltását.
- A kitöltendő dokumentumok és nyilatkozatok innen letölthetők.
Mennyibe kerül a kerékpáros vándortábor?
49 000 Ft/fő/7 nap. A részvételi díj tartalmazza a teljes ellátás költségét, a szállást, a kötelező programok díját, a kerékpárhasználatot, illetve a felügyeletet és a promóciós eszközöket (1 db kulacs és 1 db póló). Ez az összeg jelentős állami támogatást tartalmaz. Támogatás nélkül a tábor költsége jelentősen több lenne.
Hogyan fizethetem ki a tábort?
A jelentkezés véglegesítéséhez 150 000 Ft előleg befizetése szükséges, amelynek határideje a jelentkezés utáni 14. nap.
- 2024-től Lemondási díj került bevezetésre, amelynek összege 150 000 Ft. A részvételi díj első részletének befizetését követően, ha a jelentkező nem teljesítette a jelentkezési felhívásban foglaltakat és a tábor ennek következtében hiúsul meg, lemondási díj kerül felszámolásra, amely az addig befizetett összegből kerül levonásra. Részletek az ÁSZF-ben olvashatóak.
Erre azért van szükség, mert egyre többen voltak azok, akik a tábort az utolsó befizetési határidő előtt nem sokkal mondták le. Ezek a turnusok elfoglalták a helyet olyanok elől, akik jöttek volna, és az utolsó pillanatos lemondások miatt ezek a turnusok végül elvesztek. Emiatt 2023-ban a táboraink több mint 10%-a nem tudott elindulni, amely nekünk a szolgáltatók és a támogató felé is kellemetlen. Az intézkedés célja, hogy mindenki vegye komolyan a foglalást, és a lefoglalt időpontra ténylegesen szervezzen csoportot!
A részvételi díj további részét legkésőbb május 15-ig szükséges rendezni. A befizetések történhetnek
– bankkártyával;
– átutalással a Maketusz bankszámlájára (Az utalás bármely számlaszámról történhet, a lényeg az, hogy a turnusazonosító szám benne legyen a közleményben.).
Mikor lehet lemondani egy túrát és milyen következményei vannak?
- Foglalást követő 14 napon belül, amennyiben a részvételi díj első részletét még nem fizette be, a túrát e-mailben tudja lemondani, ebben az esetben lemondási díj nem kerül felszámolásra.
- Részvételi díj befizetését követően, de legkésőbb a túra indulása előtti 5. napon. Ebben az esetben a már befizetett részvételi díjból 150 000 Ft lemondási díj kerül felszámolásra. A lemondási díjjal csökkentett összeg visszafizetésre kerül. A lemondást e-mailben a bringasvandor@maketusz.hu oldalra küldött e-mailben lehet kérvényezni a turnus azonosító megadásával.
- A turnus indulása előtti 5 napban a túra lemondása nem lehetséges. Ilyen esetben a már befizetett részvételi díj nem jár vissza.
Meddig lehet az adott csoport résztvevőinek létszámát módosítani?
Az indulás előtti 5. napig, később már nem. A részvételi díj (150 000 Ft első részleten felüli) visszafizetését is csak ezen határidőn belül lemondott résztvevők esetében tudjuk visszafizetni, a tábor vége után.
Jöhetnek-e felnőtt kísérők?
Igen, turnusonként maximum 5 felnőtt jöhet – a 2 kötelező táborvezetőt is beleszámítva. Kivételt képeznek a speciális nevelési igényű gyerekeket tartalmazó csoportok, ahol ilyen gyerekenként plusz egy fő jöhet.
Van a Maketusznak csoportos felelősség- és balesetbiztosítása?
Igen, ITT olvasható az ügyféltájékoztató és a biztosítási feltételek a Magyar Kerékpáros Turisztikai Szövetség (Maketusz) táborozói részére csoportos felelősség- és balesetbiztosítási szerződéshez.
Mi az a Bringás Vándor ÁSZF?
Az Általános Szerződési Feltételek rövidített elnevezése, amely a Bringás Vándortáborra jelentkezők, valamint az azon résztvevők jogait, kötelezettségeit és egyéb eljárási rendet szabályozó dokumentum. Az ÁSZF itt érhető el.
KIADVÁNYOK
ÁSZF
ADATVÉDELEM
KÉZIKÖNYV
NYILATKOZATOK
GYIK
Impresszum
MAKETUSZ
9700 Szombathely,
Berzsenyi D. tér 1.
Iroda: 1124 Budapest,
Apor Vilmos tér 20.
Adószám: 18877410-1-18
Email: info@maketusz.hu
Telefon: +36 20 515 5002
Kapcsolat
BringásVándor
bringasvandor@maketusz.hu
Telefon: +36 20 515 5302 - Munkanapokon 8:00 és 17:00 között
Osztálykirándulás
osztalykirandulas@maketusz.hu
Képzés
info@bringasuli.hu